بلوک سیمانی سبک یا بلوک پوکه معدنی از پوکه معدنی سبک و دانه بندی شده، تحت شرایط خاصی ساخته شده است. به همین علت دارای وزن سبکی بوده و برای ساخت انواع دیوارها و تیغه‌های داخل ساختمان‌ها بسیار مناسب است. این محصول در اندازه‌ها و ابعاد گوناگون و توسط تولیدکنندگان مختلف، تولید و عرضه شده است؛ که هرکدام کاربرد خاصی دارند. برای آگاهی از قیمت و مشخصات انواع مختلف آن کلیک کرده، یا با ما تماس بگیرید.

بلوک سیمانی سبک این واژه ای آشنا برای کسانی است که به نحوی با صنعت ساختمان سازی در ارتباط هستند. واژه ای که در نگاه اول به نظر معنا و مفهومی واضح برای همگان دارد. اما به واقع بلوک سیمانی سبک چیست و به چه نوع بلوک ساختمانی اطلاق می شود. و آیا بلوک های سیمانی سبک ویژگی هایی باید داشته باشند تا به آنها بلوک سبک بگوییم؟ یا تنها عنصر وزن باعث می شود بلوک ها به سبک و سنگین دسته بندی شوند این پرسشها و پرسشهای از این دست باعث شده در صنعت ساختمان سازی تولید کنندگانی غیر حرفه ای از مفاهیم مجهولی مانند بلوک سبک سیمانی سوء استفاده کرده و محصولات بی کیفیت و نا کار آمد را به مشتریان خود بفروشند.

در واقع هر نوع مصالح ساختمانی می بایست با شاخص های کمی و کیفی خاص خود سنجیده شود تا در بازار عرضه وارد شود. متاسفانه در بازار مسکن ایران هستند مواد و مصالحی که به راستی کیفیت استانداردی ندارند و برخی از تولید کنندگان و یا وارد کنندگان به دلیل حاشیه سود بالایی که این محصولات بی کیفیت و یا تقلبی برایشان ایجاد کرده است. اقدام به عرضه آنها در بازار مسکن می کنند. در آن سو نیز برخی از تولید کنندگان مسکن به دلیل ارزان قیمت بودن محصولات بی کیفیت و یا تقلبی در ساخت و ساز مسکن از آنها بهره می برند. اما توجه به این نکته ضروری است که به طور مثال در بلوک های سبک ساختمانی استاندارد و با کیفیت قیمت نقش حیاتی را بازی نمی کند زیرا محصولات مشابه البته به ظاهر مشابه با این نوع بلوک هم در بازار مسکن تقریبا با همان قیمت کالای با کیفیت فروش می رود.

با این اوصاف برای خریداری که می خواهد از بلوک سبک سیمانی در سازه خود استفاده کند. چندان متفاوت نخواهد بود که محصول اصلی و استاندارد را خریداری کند و یا محصول بی کیفیت و غیر استاندارد را ولیکن برای مصرف کننده نهایی میان این دو محصول تفاوت بسیاری خواهد بود. زیرا که ویژگی های بلوک های سبک ساختمانی به معنای واقعی با بلوک های تقلبی بسیار متفاوت است. برای آنکه بیشتر با این ویژگی ها آشنا شویم در ادامه سعی شده است به نکات مهمی در خصوص بلوک های سبک ساختمانی استاندارد اشاره شود. که برای خریداران بلوک های سبک ساختمانی مفید خواهد بود.