در ساخت بلوک پوکه صنعتی (شبه لیکا) به‌جای استفاده از پوکه معدنی، از پوکه صنعتی استفاده شده است. پوکه صنعتی به زبان ساده از خاک رس و طی فرآیندی در کوره‌های صنعتی تولید می‌شود. این نوع مصالح را می‌توان از بهترین نوع این محصولات دانست؛ که دارای کم‌ترین میزان نفوذپذیری بوده و عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسبی است. این محصول نیز در ابعاد و انواع گوناگونی تولید می‌شود. برای آگاهی از قیمت انواع مختلف آن کلیک کرده و یا با ما تماس بگیرید.

بلوک‌های پوکه معدنی یکی از پرکاربردترین نوع بلوک‌های سبک سیمانی در ایران هستند. این نوع بلوک‌ها از سیمان و پوکه‌های سایزبندی شده تهیه می‌شوند. همانطور که می‌دانید پوکه‌های معدنی ریز دانه‌های سبک طبیعی هستند که در معادن وجود دارند و طی فرایند خاصی استخراج می‌شوند.

بلوک‌های سبک پوکه معدنی انواع مختلفی دارند که بهترین نوع آنها بلوک‌هایی است که با پوکه‌های معادن بستان آباد تبریز ساخته می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید بلوک با کیفیتی خریداری کنید حتما تولیدکنندگان معتبر را انتخاب کنید. زیرا که برخی از تولیدکنندگان سودجو برای بهره بیشتر از پوکه‌های آلوده به خاک و پر کنندهای نامرغوب در تولید بلوک‌های سبک استفاده می‌کنند.

برای خرید این محصول سعی کنید بلوک‌های تولید شده توسط پوکه‌های بستان آباد را خریداری کنید. نشانه این نوع بلوک روشن بودن رنگ پوکه‌های معدنی است. پوکه‌های بستان آباد رنگ سفید مایل به خاکستری و کرم دارند و در اصطلاح به آنها پوکه سفید گفته می‌شود. این نوع پوکه‌ها وزن بسیار سبک‌تری نسبت به هم خانواده‌های خود دارند. بنابراین بلوک‌های ساخته شده با این نوع پوکه‌ها بسیار سبک وزن هستند.

بلوک‌هایی که با انواع پوکه‌های دیگر ساخته شده‌اند نیز در بازار یافت می‌شوند که معمولا برای تهیه آنها از پوکه‌ها قروه استفاده می‌شود. این نوع بلوک‌ها مقاومت فشاری بیشتری را نسبت به بلوک‌های ساخته شده با پوکه‌های بستان آباد دارند. بلوک‌های ساخته شده با پوکه قروه رنگ تیره تری نسبت به بلوک‌های ساخته شده با پوکه بستان آباد دارند و این به دلیل رنگ گدازه‌های مختلف در این معادن است.

در خرید بلوک‌های سبک سیمانی با منشاء ریز دانه‌های طبیعی پوکه معدنی دقت کرده و این محصول را فقط از فروشندگان معتبر و حر فه‌ای خریداری کنید. زیرا تولید این نوع بلوک‌ها مانند بلوک‌های سنگین ساختمانی نیست که بتوان در یک کارگاه کوچک در اطراف شهرهای بزرگ آن را تولید کرد. به خصوص در فصول سرد سال بلوک‌ها می‌بایست در گرمخانه با دمای ثابت خشک شوند و هوا خشک بودن ملات این نوع بلوک دلیلی بر رها کردن آنها پس از قالب زنی در فضای باز نیست. زیرا که اولا در فصول سرد سال بلوک‌هایی که به صورت هوا خشک در کارگاه‌های سر باز رها شده‌اند به خوبی خشک نشده و آب مخلوط شده با سیمان درون بلوک‌ها در مواردی یخ می‌زند.

این موضوع باعث می‌شود بلوک‌ها در محل کار شکسته و در واقع غیرقابل استفاده باشند. بلوک‌های سبک سیمانی پوکه معدنی را از کارخانه‌های معتبر و دارای تجهیزات به روز خریداری کنید تا مطمئن شوید که محصول در مراحل تولید دچار مشکل نشده است.